فواید آب

فواید آب

برای آب فواید بسیاری ذکر شده است که یکی از آنها تسریع فرایند کاهش وزن است. گفته می شود هر چه میزان آب مصرفی بیشتر باشد، مقدار کمتری چربی در بدن ذخیره می شود. علاوه بر این، تحقیقات نشان داده است با مصرف کم آب، چربی ها به جای سوختن و تبدیل شدن به انرژی، در بدن ذخیره می شوند. علاوه بر این آب فعالیت های بدن را تنظیم کرده و قدرت حلالیت مواد و همچنین جریان خون را بهبود می بخشد. هنگامی که بدن با کم آبی روبه رو می شود، چربی و کلسترول در دیواره سلولی، آن را تنگ تر کرده و برای جلوگیری از فرار آب بیشتر، کلسترول بیشتری نیز ذخیره می شود و این روش طبیعی برای جلوگیری از کم آب شدن بدن است.
مصرف آب باعث عملکرد بهتر ماهیچه ای شده و از این طریق نیز در کاهش وزن مؤثر است. از آنجایی که تمام فرایندهای آنزیمی و شیمیایی در بدن با حضور آب صورت می گیرند، آنزیم ها و پروتئین های بدن در حالت رقیق بودن بهتر عمل کرده و از این جهت در کاهش وزن تأثیر گذارند.
آب با خارج ساختن سموم از بدن نیز به کاهش وزن کمک می کند زیرا هر چه مقدار سموم موجود در بدن بیشتر باشد، بدن توانایی کمتری در کاهش وزن خواهد داشت.
سموم در بدن تولید اسید می کنند و تعادل اسیدی- بازی بدن را برهم می زنند. رسیدن به وزن دلخواه نیز بستگی مستقیم با تعادل PH خون دارد.
نقش آب در واقع شکستن عناصر موادغذایی، کمک به هضم غذا، انتقال موادغذایی در بدن و خارج ساختن سموم است.


روزنامه ایران

/ 0 نظر / 45 بازدید